Некатегоризовано

Истраживање функције свемирских снага САД у данашњем свету

Summary

Свемирске снаге су формиране као нови огранак оружаних снага Сједињених Држава (САД) у децембру 2019. Створене су са примарном задатком да обезбеде и одржавају критичну инфраструктуру. Ово укључује комуникацију, навигацију, временску прогнозу и обавештајне сателите, који су постајали све важнији. […]

Свемирске снаге су формиране као нови огранак оружаних снага Сједињених Држава (САД) у децембру 2019. Створене су са примарном задатком да обезбеде и одржавају критичну инфраструктуру. Ово укључује комуникацију, навигацију, временску прогнозу и обавештајне сателите, који су постајали све важнији.


Свемирска сила, која носи мото „Семпер супра“ или „Увек изнад“, и Делта као њен симбол, има различите важне функције. Они укључују извођење међународних свемирских операција, побољшање операција заједничких и коалиционих снага и пружање војних избора доносиоцима одлука како би се испунили национални циљеви.


Ваздухопловство САД основало је одељење за управљање балистичким пројектилима у земљи 1954. године, када су америчке свемирске снаге први пут основане. С временом су САД повећале број сателита које су послале у орбиту за комуникације и системе за рано упозоравање на ракете. Затим се ова подела променила и спојила са другим агенцијама. Прву оперативну космичку команду Оружаних снага Сједињених Држава, Ваздухопловна команду, формирале су Ваздухопловство 1982. године. Свемирска команда Ваздухопловних снага је континуирано расла почевши од 1980-их. То је због напора Министарства одбране да поједностави своје свемирске операције.


Као што је горе наведено, 2019. године, Свемирска команда Ваздухопловних снага је прошла трансформацију, постајући Свемирске снаге Сједињених Држава (УССФ). Слично као што је Корпус маринаца Сједињених Држава огранак Министарства морнарице Сједињених Држава, еволуирао је у засебну службу под Министарством ваздухопловних снага САД. У тренутку оснивања, Свемирске снаге су имале 16.000 војних и цивилних запослених. Као резултат тога, постао је најмања грана америчке војске. Од јануара 2023, Аир Форце Тимес извештава да служба има 4.286 војника и 4.314 официра.


Чувари су титула која се даје особљу Свемирских снага. Ово име је откривено на церемонији 2020. године поводом прве годишњице службе. На церемонији у септембру 2021. дебитовале су свечане униформе службе. Приказивала је тунику са шест дугмади на дупло копчање која је дочарала слике одевних предмета из научнофантастичног програма „Баттлестар Галацтица“.


Свемирске снаге су подељене у три основне групе да би извршиле своју мисију: команде на терену, делте и ескадриле. Три теренска команданта службе су Команда за свемирске операције, Команда за свемирске системе и Команда за космичку обуку и приправност. Широким циљевима мисије управљају теренске команде.


У циљу подршке америчким војним активностима, Команда за свемирске операције је задужена за испоруку свемирских капацитета спремних за борбу, сајбер операције и обавештајне податке. У међувремену, развој и набавка нових свемирских технологија и способности за услугу је одговорност Команде свемирских система. Образовање и обука особља Свемирских снага су одговорности Команде за свемирску обуку и приправност „да се избори са спорним, деградираним и оперативно ограниченим окружењем док побеђује. Ово се првенствено постиже планираним растом, обуком и обуком свемирских професионалаца; стварање доктрине, тактике, технике и процедуре за свемирски рат и тестирање и процену способности УССФ-а.“