Инмарсат сателит спреман да обезбеди непрекидну везу преко Атлантског океана
Summary
Ракета СпацеКс Фалцон 9 ће носити нови сателит Инмарсат 6 Ф2 у свемир. Ово је саопштио лондонски комуникациони сателитски оператер Инмарсат. Летелица ће бити позиционирана у геостационарној орбити, 36.000 километара изнад површине планете. Покреће га електрични погон, а произвео га […]

Ракета СпацеКс Фалцон 9 ће носити нови сателит Инмарсат 6 Ф2 у свемир. Ово је саопштио лондонски комуникациони сателитски оператер Инмарсат. Летелица ће бити позиционирана у геостационарној орбити, 36.000 километара изнад површине планете. Покреће га електрични погон, а произвео га је Ербас. Авиони и бродови моћи ће да се повезују без прекида између источне обале САД и Атлантика до 2040. године.
Постоји 20 управљивих широкопојасних Ка-банд снопова који омогућавају широкопојасни приступ авионима и бродовима на мору. Они су део двопојасног комуникационог терета са којим је изграђен Инмарсат 6 Ф2. Ту је и терет Л-појаса, који је дизајниран за апликације које захтевају мањи пропусни опсег. Корисно оптерећење Л-опсега ће заменити Инмарсат 4 серију. Инмарсат 4 серија је флота од четири комуникациона сателита Л-појаса који су распоређени између 2005. и 2013. Сваки Инмарсат 6 сателит нуди 50% већи комуникациони капацитет Л-појаса у поређењу са читавом флотом Инмарсат 4.
Напредна обрада сигнала на Инмарсат 6 Ф2 омогућава формирање зрака на Земљи и њихово кретање у реалном времену. Снага сателита може бити фокусирана тамо где је потребна на површини планете. Ово нуди поуздану комуникацију корисницима на копну, мору и у ваздуху. Свемирски брод је међу највећим на свету. Има тело величине аутобуса на спрат, као и распон крила ширине авиона Боинг 767.
89-минутни период лансирања ракете Фалцон 9 из комплекса Спаце Лаунцх Цомплек 40 станице Цапе Цанаверал ће је послати на исток са свемирске обале Флориде. Планирано је да вишекратни првостепени појачивач ракете слети на брод дронова који се налази у Атлантском океану. Инмарсат 6 Ф2 ће бити лансиран у проширену геостационарну орбиту за трансфер. Има надморску висину од 155 до 21.561 миљу, у горњем степену користећи два покретања мотора. Очекује се да ће се свемирска летелица од 12.048 фунти одвојити од ракете Фалцон 9 32 минута након мисије.
Након уласка у орбиту, свемирска летелица И6 Ф2 ће проћи кроз серију здравствених провера и делимично ће распоредити своје соларне низове за производњу енергије. Свемирска летелица ће затим бити покренута у сигурну орбиту изнад атмосфере. То ће урадити потисници. Након тога, земаљски тим ће дати налог да се соларни низови у потпуности размјесте и да се рефлектор антене Л-појаса од 30 стопа постави наредне седмице. Свемирска летелица ће користити свој електрични погонски систем. Ово ће бити урађено прецизним преобликовањем његове орбите, кружним путем и померањем са надморске висине од 27 степени на локацију тачно изнад екватора.
До отприлике 2040. Инмарсат 6 Ф2 ће наставити да пружа услуге ускопојасног Л-појаса које се користе у поморским активностима широм света. Према наводима компаније, у будућности се планира лансирање више сателита Ка-опсега. Два инструмента Ка-опсега биће распоређена на сателитима у орбити високог нагиба како би се побољшала широкопојасна покривеност арктичког региона. Очекује се да ће бити лансирани на другој ракети СпацеКс из Калифорније касније ове године.
До тренутка када сателит Инмарсат 6 Ф2 стигне у геостационарну орбиту у септембру, он ће бити оперативан. Моћи ће да одржава сталну везу са потрошачима дуж источне обале САД и преко Атлантског океана до 2040. Напредне могућности обраде сигнала, управљиви снопови Ка-опсега и терет Л-опсега на сателиту чине га савршеном опцијом за поуздану повезаност и комуникацију преко копна, мора и ваздуха.