Некатегоризовано

Гоогле се труди да ажурира претраживач усред конкуренције вештачке интелигенције: Извештај

Summary

Према недавним извештајима, Гугл жури да ажурира свој претраживач и развије нови како би одржао корак са конкурентима који користе вештачку интелигенцију на својим платформама. Запослени у технолошком гиганту били су изненађени прошлог месеца када су сазнали да Самсунг разматра […]

Према недавним извештајима, Гугл жури да ажурира свој претраживач и развије нови како би одржао корак са конкурентима који користе вештачку интелигенцију на својим платформама. Запослени у технолошком гиганту били су изненађени прошлог месеца када су сазнали да Самсунг разматра да замени Гоогле Мицрософт-овим Бингом као подразумеваном опцијом на својим уређајима. Бинг, који је дуго био конкурент Гуглу, сада постаје све већи изазов након интеграције вештачке интелигенције.

Да би се борио против овога, Гоогле ради на уграђивању АИ функција у свој постојећи претраживач, док истовремено гради нови, познат као „Маги“, који има за циљ да буде персонализованији и да предвиди захтеве корисника. Нови претраживач креира тим инжењера и руководилаца, према интерним документима које је прегледао Њујорк тајмс.

„Годинама доводимо вештачку интелигенцију у Гоогле претрагу не само да драматично побољшамо квалитет наших резултата, већ и да уведемо потпуно нове начине претраживања, као што су објектив и вишеструко претраживање“, рекла је портпарол Гугла Лара Левин. „Не свака идеја за размишљање или идеја о производу доводе до лансирања, али као што смо раније рекли, узбуђени смо што ћемо у „Претрагу“ увести нове функције засноване на вештачкој интелигенцији и ускоро ћемо поделити више детаља.“

Издавање ОпенАИ-овог ЦхатГПТ-а прошле године изазвало је технолошку заједницу да повећа предност у трци за стварањем најмоћније АИ технологије. Гугл је наводно окупио радну групу у оквиру свог одељења за претрагу за прављење АИ производа две недеље након објављивања ЦхатГПТ-а. Гоогле ради на АИ функцијама од прошле године и у марту је објавио свој цхатбот „Бард“, који није добио исто широко признање као ЦхатГПТ.

Међутим, контроверзе око АИ технологије привукле су међународну пажњу у марту када су хиљаде технолошких стручњака потписале отворено писмо позивајући на шестомесечну паузу у стварању моћних АИ система. У писму се упозорава да „људско-конкурентска интелигенција може представљати дубоке ризике за друштво и човечанство“.