Гоогле жури да развије претраживач са вештачком интелигенцијом како би се такмичио са ривалима
Summary
Гугл, једна од највећих и најутицајнијих технолошких компанија на свету, под притиском је да одржи корак са ривалима претраживача заснованим на вештачкој интелигенцији као што је Мицрософтов Бинг. Према недавном извештају Тхе Нев Иорк Тимес-а, Гугл жури да развије нови […]

Гугл, једна од највећих и најутицајнијих технолошких компанија на свету, под притиском је да одржи корак са ривалима претраживача заснованим на вештачкој интелигенцији као што је Мицрософтов Бинг. Према недавном извештају Тхе Нев Иорк Тимес-а, Гугл жури да развије нови претраживач који користи вештачку интелигенцију да побољша своју тренутну понуду. Претраживач, назван „Маги“, има за циљ да корисницима пружи прилагођеније и прилагођеније искуство.
Овај развој догађаја долази када Самсунг разматра замену Гоогле-а са Бинг-ом као подразумеваним претраживачем на својим уређајима, што би могло утицати на Гоогле-ов годишњи приход од 3 милијарде долара од Самсунговог уговора. Губитак своје позиције као подразумеваног добављача претраге на Самсунг уређајима био би значајан ударац за Гоогле.
Извештај наглашава како је Бинг привукао пажњу индустрије укључивањем нове технологије вештачке интелигенције у свој претраживач, чинећи га већим конкурентом Гоогле-овом пословању за претрагу. Са додатних 20 милијарди долара везаних за сличан уговор са Аппле-ом који је планиран за обнову ове године, Гоогле је под притиском да иновира и задржи своју доминацију на тржишту претраживача.
Гоогле-ова забринутост због ривала са АИ-ом почела је када се ОпенАИ удружио са Мицрософтом да би у новембру покренуо ЦхатГПТ, цхат бот који може да води реалистичне разговоре. Као одговор, Гоогле је формирао тим за развој АИ производа за претрагу, укључујући Маги.
Док ће нови претраживач нудити нове функције, Гоогле ће наставити да приказује огласе у резултатима претраге, који су од суштинског значаја за његов приход. Међутим, неки стручњаци верују да претраживачи са вештачком интелигенцијом могу да учине огласе мање корисним корисницима, а то би дугорочно могло да забрињава Гоогле.
Гугл намерава да у почетку представи Маги-јеве функције милиону корисника, постепено повећавајући број на 30 милиона до краја године. Међутим, Маги ће бити доступан само у Сједињеним Државама. Гугл такође ради на другим пројектима вештачке интелигенције, као што је креатор слика под називом „ГИФИ“ и „Тиволи Тутор“, који помаже појединцима у учењу језика путем слања порука.
У закључку, Гоогле-ову топ позицију на тржишту претраживача тестирају ривали који користе технологију засновану на вештачкој интелигенцији. Компанија даје све од себе да иновира и остане лидер, али ће као резултат тога вероватно доћи до промена у индустрији. Извештај наглашава важност да будете у току са новим променама у технологији претраживања у индустрији како бисте остали конкурентни.