Некатегоризовано

Будућност техничких послова: Како ће ЦхатГПТ и АИ утицати на индустрију

Summary

Инкорпорација вештачке интелигенције (АИ) и ЦхатГПТ технологије на радном месту довела је до забринутости за сигурност посла у технолошкој индустрији. Док се неки плаше да ће АИ у потпуности заменити људске раднике, други верују да ће ови алати помоћи људима […]

Инкорпорација вештачке интелигенције (АИ) и ЦхатГПТ технологије на радном месту довела је до забринутости за сигурност посла у технолошкој индустрији. Док се неки плаше да ће АИ у потпуности заменити људске раднике, други верују да ће ови алати помоћи људима и компанијама да раде ефикасније. Упркос овим дебатама, постоји општи консензус да је већа вероватноћа да ће одређени технолошки послови бити погођени од других.

Креативци у технолошкој индустрији, као што су дизајнери, креатори видео игара, фотографи и они који креирају дигиталне слике, спадају међу оне чији послови вероватно неће бити потпуно искорењени. Уместо тога, ГПТ технологија може помоћи овим радницима да стварају више и брже раде свој посао. Слично томе, програмери и инжењери софтвера ће и даље бити потребни, али ће њихови задаци и одговорности вероватно бити умањени ЦхатГПТ-ом и генеративном вештачком интелигенцијом.

Када је у питању тржиште рада, потребно је направити важну разлику између ГПТ специфично и генеративне АИ шире. ГПТ је математички или статистички модел дизајниран да научи обрасце и пружи резултате. Међутим, други облици генеративне АИ могу ићи даље, реконструишући различите исходе засноване на обрасцима и учењима и скоро одражавајући људски мозак. Док ГПТ може да генерише код за неколико секунди, дајући корисницима софтвера и клијентима тачно оно што им је потребно, генеративна АИ може да опонаша оно што би инжењер урадио током целог развојног циклуса.

Иако ће уградња ових алата утицати на сваког радника знања, технологија пружа брзину и могућност брзог креирања првих нацрта. Недавна студија ОпенАИ открила је да би отприлике 80% радне снаге у САД могло имати најмање 10% својих радних задатака погођених увођењем модела учења у ГПТ технологији, док би отприлике 19% радника могло да види да је 50% њихових задатака погођено.

У закључку, свету рада ће увек бити потребно више софтвера, а уградња АИ и ЦхатГПТ технологије ће помоћи компанијама и запосленима да раде ефикасније. Иако ће неки технолошки послови бити више погођени од других, мало је вероватно да ће ови алати у потпуности заменити људске раднике. Уместо тога, радна снага ће морати да се прилагоди и научи нове вештине како би остала релевантна у технолошкој индустрији.